neděle 14. července 2013

2. Vystupte a tlačte

Tuto starou radu, jak bojovat proti počínající únavě za volantem, nelze brát vždycky doslova. To jistě ocení především řidiči "stojedenáctek" nebo "vejtřasek". Je pouze nutné, aby se řidiči důkladně rozproudila krev. A toho lze samozřejmě dosáhnout i několika docela jednoduchými tělesnými cviky vedle vozidla, jehož vnitřek se zatím také důkladně provětrá.

"Stojedenáctka" nebo-li Tatra 111 je nákladní vůz a "vejtřasku" snad nemusím představovat, jedná se pochipitelně o Pragu V3S. Mimochodem, oba zmíněné vozy patří k nejslavnějším modelům obou automobilek. A utlačit je opravdu nepůjde, dokonce ani prázdné. Ono ani dnešní osobní auta nejsou žádní drobci, běžná hmotnost je půldruhé tuny, všude se to hemží samými SUV, MPV nebo dodávkami a s tím už jen tak někdo nehne.

Nicméně rada jako taková dává smysl, rozproudění krve pochopitelně pomůže zahnat únavu. Vyvětrat vnitřek auta už dnes zas takový smysl nemá, většina aut pořád fouká čerstvý vzduch dovnitř kabiny a nezřídka je v autě automatická klimatizace, která udržuje podmínky v autě konstantní, novější typy umí i měřit kvalitu vnitřního ovzduší a když zjistí vydýchaný vzduch, udělají v autě pořádný průvan. Co pomůže je částečné uschnutí propoceného sedadla, zejména v létě.

Žádné komentáře:

Okomentovat