O tomto webu

Jako dítě jsem objevil v knihovně rodičů knížku 1111 nápadů pro motoristy a dílny. Hrozně rád jsem si jí pročítal a prohlížel i přesto, že byla vydána už v roce 1967, 13 let před mým narozením. Knížka má měkkou vazbu a na skoro 260 stranách je opravdu otisknuto 1111 nápadů a rad pro motoristy a dílny a kromě textu obsahuje i 526 obrázků.

Autorem knihy je Oldřich Beneš a řekl bych že na svoji dobu se jedná o unikátní sbírku rad, která nesměla chybět v knihovně žádného kutila a motoristy. Cena knihy byla 14 Kčs.

Proč o tom píšu? Nedávno jsem tuto knihu objevil v jednom antikvariátu a prostě jsem si ji musel koupit (120 Kč), abych si tak nějak zavzpomínal na moje dětství. A jak jsem si ji tak poněkolikáté pročítal, přišlo mi škoda že dnes už se k této knize plné skvělých nápadů už nikdo nedostane a ta zapadne do minulosti. Samozřejmě mě napadlo knihu naskenovat a šoupnout na nějaké úložiště, ale jednak nechci porušovat autorský zákon a pak si myslím že by to stejně nikdo nečetl.
Napadlo mě stvořit tuto stránku nebo lépe řečeno blog, kde bych chtěl každý den ocitovat jednu radu z této knihy a připsat k ní můj komentář, zhodnotil jak by byla tato rada praktická i dnes, po skoro půl století od vydání. Možná se budeme společně divit, jak nadčasové některé nápady jsou.

Rozhodně bych nechtěl rady z této knížky vydávat za svoje, rovněž nechci na této stránce vydělávat nějaké peníze, proto tu ani nenajdete žádnou reklamu.

SOCIALISTICKÁ AKADEMIE
ČESKOSLOVENSKÁ VĚDECKOTECHNICKÁSPOLEČNOST
1111 NÁPADŮ PRO MOTORISTY A DÍLNY
OLDŘICH BENEŠ
Obálku navrhl Miroslav Houska.
Vydala PRÁCE, vydavatel. a nakladatel. ROH v Praze roku 1967 jako svou 4071. publikaci.
Odpovědný redaktor ing. Josef Strouhal.
Technický redaktor Ludmila Vondráčková.
2. vydání - náklad 8000 - stran 256 - AA 16,36 - VA 16,46 - 505/21/864 - D-12*70027.
Vytiskl Mír 1, novinářské závody v Praze.
I. řada - polytechnická knižnice - svazekk 86.
Temat. skupina 05/110.
24-017-67
Kčs 14,-

1 komentář:

  1. They're designed particularly for mobile making them straightforward to use and, because of|as a result of} they're mobile apps, they can be performed from just about anyplace. For players who reveal dangerous 1xbet korea habits, technology is now out there to determine and mitigate this habits. A greater understanding of players and their behaviors permits operators to communicate more successfully with them regarding their play, together with sharing info on their betting habits on the right time.

    OdpovědětVymazat